Yőzh | Догляд за виробами
Догляд за виробами

Догляд за виробами

Вовна - це найпостійніша любов у житті Yözh, і, на щастя, за нею дуже легко доглядати.

Легка у догляді

Вовна не потребує багато догляду, і більшість вовняного одягу можна прати в машиннці в домашніх умовах

Стійка до запаху

Піт не зіпсує ваш светр. Насправді вовна природньо стійка до запаху. Більше того, плями від нього на ній також не з'являються

Не боїться забруднення

Вино на вашому светрі? Не хвилюйтесь, у нас є рішення для цього. І майже для кожної іншої плями, яку ви тільки можете уявити. Прокрутіть униз, щоб дізнатися більше

Х'юстон, у нас немає проблем! Оберіть підрозділ, щоб дізнатися, як легко доглядати за трикотажними виробами або видаляти примхливі плями.

Пояснення символів інструкцій з прання

Якщо настав час прати ваш улюблений светр, є одне золоте правило, якого слід дотримуватися: завжди перевіряйте етикетки та інструкції щодо догляду, аби продовжити тривалість його життя!

Ви купили річ, розпакували, носили її, і тепер прийшов час випрати. Хоча більшість вважають, що трикотажні вироби повинні бути випрані вручну, проте, багато речей насправді можна покласти в пральну машину. Тут ми пояснюємо інструкцію з прання, і те, що означають символи з догляду.

40 °C (або 30 °C) дуже м'яке прання

Светри, що можна прати в машинці. Зменшіть кількість білизни в пральній машині. Барабан повинен бути наповнений не більше, ніж на третину. Найкраще використовувати цикл для вовни або делікатних матеріалів.

Ручне прання

Ручне прання при температурі води від 30 °C до максимум 40 °C, залежно від конкретного виробу. Спочатку розчиніть миючий засіб у великій кількості води таким чином, щоб одяг плавав у розчині. Не тріть, не тягніть і не витискайте. Потім добре прополощіть одяг і обережно видавіть зайву воду перш ніж витягнути. Не залишайте його лежати у вологому стані.

Не прати

Речі, позначені символом "Не прати", не можна прати. Вони можуть бути чутливими до будь-яких видів вологої обробки або бути непридатними для прання у звичайній пральній машинці .

Не відбілювати

Трикутник з діагональним хрестом (Сент-Ендрюс-Хрест) вказує на те, що відбілювання заборонено. Використовуйте тільки миючий засіб без відбілювача.

Не сушити в пральній машині

Одяг із символом «Не сушити в барабані» не повинен знаходитися в сушарці для одягу, адже це може призвести до усадки.

М’яка сушка

При сушінні в барабані варто бути обережним. Виберіть м’який процес із низькою температурою та короткою тривалістю.

Прасування при помірній температурі

Відповідно до налаштування "вовна / шовк / поліестер / віскоза" варто прасувати під помірно вологим проміжним полотном. Можна використовувати парову праску. Не тисніть сильно на одяг.

Професійна хімчистка

Необхідна/дозволяється професійна хімчистка. Комерційні засоби для усунення плям на розчинниковій основі можна використовувати з деякими обмеженнями.

Ці символи догляду належать GINETEX та використовуються за ліцензією.

Прання вовни

Прати вовну легко. Це не потрібно робити часто, адже матеріал природно стійкий до забруднення та запахів. Але коли приходить час прати вовняні речі - ви можете швидко зробити це у машинці або вручну.

Як прати вовну в пральній машинці

Чи можна прати трикотаж у пральній машинці? Відповідь - так. Проте, не весь. Уважно ознайомтеся з інструкцією на бірці із внутрішньої сторони виробу і якщо на етикетці сказано, що ви можете прати свій светр у машинці, то не бійтеся робити це багаторазово без усадки. Адже ця проста процедура значно зекономить ваш час на більш важливі речі.

1. Одяг з вовни слід прати на режимі для вовни (зазвичай лігдний режим при 40°C). Якщо ваша пральна машина не має циклу прання вовни, використовуйте цикл прання холодною водою або цикл прання делікатних речей.

2. Використовуйте нейтральний, м’який миючий засіб, бажано рекомендований Woolmark (шукайте символ Woolmark на упаковці).

3. Рекомендуємо сушити одяг плоско розправленим після прання.

Ви навіть можете помітити, що на вашій пральній або сушильній машині є символ Woolmark Apparel Care, який означає, що вона пройшла суворі незалежні перевірки та була схвалена компанією Woolmark.

Як прати вовняні речі вручну

Якщо на етикетці написано «Тільки ручне прання» - не хвилюйтеся. Це дійсно швидко і легко. Просто дотримуйтесь цих простих кроків:

1. Виверніть вовняний одяг навиворіт, а потім виперіть його в чистій, теплій воді за приблизно 30 °C, з використанням м’якого миючого засобу.

2. Залиште на 10 хвилин перед тим, як ретельно прополоснути спочатку в теплій, а потім у холодній воді.

Сушка вовняного светра

Висушити улюблений светр, або будь-який інший трикотажний одяг - легко. Дотримуйтесь цих простих кроків, і ваш одяг буде виглядати як новий.

Після прання рекомендуємо трикотаж (такий, як светри), сушити плоско розправленим. Ткані речі, такі як штани чи піджаки, можна повісити на вішалку та сушити під прямими сонячними променями. Сушка на повітрі не тільки заощаджує ваші витрати на енергію та електрику, але й є більш екологічною.

Як висушити вовняний одяг

Щоб акуратно висушити вовняний одяг, рекомендуємо розкласти його на білий рушник без ворсу.

Також продаються спеціальні сітки для сушіння одягу, призначені для розміщення над ванною. Вони, як правило, прискорюють процес. Перед тим, як сушити одяг, обережно вирівняйте його руками, аби було якнайменше складок.

Пілінг для вашого светра

Скатування виробів ("катишки") - це утворення нечітких куль на поверхні вовняного одягу, що часто робить його непривабливим на вигляд.


Скатування заявляється через тертя під час носіння, і, хоча воно може виникати в будь-яких частинах светра, найпоширеніші ділянки - навколо ліктів, пахв, рукавів, живота та боків светра. Адже саме там під час носіння руки постійно контактують з тілом светра та іншими речами (сумками, рюкзаками, іншим одягом).


Поява "катишок" залежить від багатьох факторів, а особливо від дій самого власника. Зокрема, воно з'являється, якщо одяг довго контактує з якоюсь поверхнею. Наприклад, коли ви довго сидите за столом.

Як запобігти скатуванню, коли ви носите вовну

Оскільки поява скатування дуже складне явище, ніхто не може гарантувати, що воно не відбудеться. Проте, існує ряд способів запобігти цьому:

  • Перед пранням виверніть вовняний одяг навиворіт;
  • Уникайте використання ополіскувачів;
  • Намагайтеся носити одяг обережно, аби мінімізувати появу скатування.

Як прибрати скатування у 3 прості способи

  • Якщо скатування є, але не дуже багато, його можна легко видалити вручну. Це потрібно робити регулярно після висихання, або безпосередньо перед прасуванням;
  • Для видалення скатування можна використовувати гребінець, але це потрібно робити дуже обережно;
  • Невеликі пристрої для видалення скатування та ворсин, відомі під назвою “депиллер”, коштують недорого і дуже ефективні при видаленні, надаючи вашому одягу знову новий вигляд;

 

Видалення плям

У всіх трапляються негаразди, й іноді це пов’язано з проливанням вина, кави чи масла на улюблений светр. Отже, як позбутися плям? Дотримуйтесь наших порад, щоб видалити плями з вовняного одягу.

За вовною легко доглядати, а властиві природним волокнам якості, такі як стійкість до запаху та плям, означають, що одяг з вовни вимагає меншої кількості прання та більш низьких температур у порівнянні з одягом з інших волокон. Але, якщо ви випадково пролили щось на свою улюблену річ і вам потрібно позбутися плями, ці поради допоможуть вам, щоб одяг виглядав як новий.

  • Як прати светр вручну?
    Якщо ви хочете випрати вовняний светр вручну, то вам знадобляться: відро або раковина, засіб для прання вовни, рушник. Спочатку наповніть ємність чистою, трохи теплою водою і розчиніть засіб для прання у воді. Для кращого результату використовуйте засіб, що підходить для прання вовни. Замочіть светр на 10 хвилин, а після ретельно виперіть його. Не тріть, не розтягуйте і сильно не відтискайте тканину. У разі необхідності, дивіться наші відео про видалення плям. Потім добре прополощіть річ в холодній воді і акуратно вижміть зайву воду. Відтискайте кольорові і делікатні речі швидко. Не давайте їх залишатися мокрими. Сушіть виріб або на рушнику, або на мотузці.

  • Як прати светр у пральній машині?
    Якщо ви хочете випрати светр у пральній машині, то вам потрібні мішечок для прання та засіб для прання. Спершу звіртеся з етикеткою, що річ взагалі можна прати у машинці. Якщо ні - ми не рекомендуємо це робити. Якщо так - спочатку виверніть свій виріб, або використайте мішечок для прання. Додайте засіб для прання у вашу пральну машинку і встановіть її на делікатний режим прання. Якщо такого режиму немає - використовуйте холодну воду.

  • Як видалити жирні плями?
    Якщо з'являється жирна пляма, спочатку ложкою або тупим ножем зішкребіть поверхню плями, щоб видалити зайвий жир. Використовуйте гарячу праску поверх шарів тканини для кращого всмоктування. Якщо потрібно, замочіть тканину без ворсу в фірмовому засобі для зняття мастила або уайт-спіриті. Акуратно промакуйте область, щоб розчинник подіяв якомога краще. Якщо потрібно, повторіть, потім дайте висохнути. Періть за допомогою миючого засобу, затвердженого Woolmark.

  • Як вивести плями від яєць або молока?
    Спочатку розчиніть половину чайної ложки солі в одній склянці прохолодної води і змастіть пляму розчином. Добре промийте і промокніть зайву воду. Якщо пляма залишається - додайте одну чайну ложку миючого засобу в чашку теплої води і нанесіть цей розчин на пляму, а потім почекайте 15 хвилин. Добре промийте чистою водою. Повторіть дію з тканиною, змоченою в розведеному білому оцті, для нейтралізації біологічного миючого засобу. Періть за допомогою миючого засобу, затвердженого Woolmark.

  • Як вивести плями від червоного вина, фруктів або фруктових соків?
    Змийте якомога більшу частину плями чистою водою, а потім нанесіть на річ розведений прохолодною водою розчин миючого засобу, затвердженого компанією Woolmark. Якщо пляма зберігається, своріть суміш з 3-х частин хірургічного спирту , плюс 1 частину холодної води і змастіть пляму сумішшю. Промокніть зайву рідину. Добре сполосніть, потім виперіть за допомогою затвердженого Woolmark миючого засобу.

  • Як вивести плями від шоколаду?
    Спочатку акуратно промокніть краї плями тканиною, що не містить ворсинки, змоченою у розведеному розчині миючого засобу, затвердженого Woolmark, у теплуватій воді. Промокніть обережно, використовуючи тканину або рушник. Якщо жирна пляма всеодно зберігається після висихання, обережно промокніть її від краю плями тканиною, просоченою уайт-спірітом. Акуратно натисніть на абсорбуючу тканину або рушник, щоб всмоктати зайвий розчинник, а потім дати висохнути. Виперіть за допомогою миючого засобу, затвердженого Woolmark.

  • Як видалити плями від чорної кави?
    В ідеалі, негайно промити під проточною холодною водою, щоб розбавити каву. Якщо пляма висохла, тоді зробіть суміш 1/2 чайної ложки харчової соди з 1 склянкою теплої води. Змочіть в розчині тканину без ворсу і злегка протріть забруднене місце. Акуратно натисніть на абсорбуючу тканину. Якщо пляма не зникає, нанесіть розчин з 3 частин хірургічного спирту плюс 1 частина холодної води. Акуратно натисніть на абсорбуючу тканину. Добре сполосніть, потім виперіть за допомогою затвердженого Woolmark миючого засобу.

Прасування

Незважаючи на стійкість до утворення складок, деякі вироби потребують прасування. Але лише в тому випадку, якщо це дозволяють символи на этикетці.

Як прасувати вовну?

Налаштуйте температуру праски відповідно до матеріалу. Занадто гаряче налаштування може призвести до знебарвлення або, в гіршому випадку, спричинити пошкодження виробів. Покладіть одяг рівно і акуратно надайте йому необхідну форму вручну. Перед прасуванням обприскайте одяг невеликою кількістю води або під час прасування використовуйте функцію пропарювання. Після прасування покладіть одяг на гладку тверду поверхню протягом 5 хвилин перш ніж скласти або повісити його. Це допоможе запобігти подальшому утворенню складок.

Чого слід уникати при прасуванні вовни

Не тисніть сильно, оскільки це призведе до того, що поверхня светра стане блискучою. Не прасуйте та не торкайтеся до манжетів светра чи резинки знизу виробу праскою, оскільки це призведе до втрати її еластичності. Ніколи не залишайте праску постояти протягом певного часу на одязі. Не використовуйте крохмаль-спрей, і бажано уникати використання пом'якшувачів або кондиціонерів, які можуть розпорошуватися. Не прасуйте одяг, якщо етикетка радить "Не прасувати".

 

06 FAQ
Інші розділи
08 Хроніки Yözh